Herunder er det muligt at vælge blandt alle krydslister, bl.a. årsartslister, kommuner, osv.
Nedenstående personer har krydset arten på deres artsliste.
# | Navn | #X | Dato | Lokation |
---|---|---|---|---|
1 | Lars Grøn | 329 | 2020-04-05 | |
2 | Jan Svejgaard Jensen | 327 | 2020-01-01 | Katrinelyst (Sorø) |
3 | Jens Wiberg | 316 | 2020-01-01 | Søndersø (Furesø kommune) (Furesø) |
4 | Lars Paaby | 306 | 2020-01-02 | Gribskov |
5 | Joakim Matthiesen | 304 | 2020-01-11 | Hessede Skov |
6 | Ib Jensen | 303 | 2020-01-01 | Hesede Skov (Faxe) |
7 | Carsten Svejstrup Sørensen | 303 | ||
8 | Peter Hartoft-Jacobsen | 302 | 2020-03-09 | Grejsdalen (Vejle) |
9 | Laila Neermann | 300 | 2020-01-01 | Store Kattinge Sø |
10 | Jesper Johannes Madsen | 298 | 2020-01-04 | Haraldsted Sø |
11 | Michael Køie Poulsen | 295 | 2020-01-01 | Strødam Engsø |
12 | Frederik Johansen | 294 | 2020-01-01 | Draved Skov |
13 | Lis Kastrup | 293 | 2020-01-01 | Vallø Slotspark |
14 | Christian Andersen Jensen | 292 | 2020-01-04 | Tåstrup |
15 | Stig Kjærgaard Rasmussen | 292 | 2020-01-02 | Søndersø. |
16 | Klaus Malling Olsen | 291 | ||
17 | Mogens Neergaard | 290 | 2020-01-13 | Hals Mose |
18 | Thyge Enevoldsen | 287 | 2020-01-02 | Gribskov |
19 | Jens Lind | 286 | 2020-01-02 | Grib Skov |
20 | Erik Overgård | 280 | 2020-01-01 | Stenhavegård |
21 | Jørn Vinther Sørensen | 279 | 2020-01-01 | Pamhule skov |
22 | Philip Elbek | 277 | 2020-01-01 | Utterslev Mose Del II (Midtmosen) (København) |
23 | Jan Kiel | 277 | Skælskør | |
24 | Anders Wiig Nielsen | 276 | 2020-01-01 | Store Kattinge Sø (Roskilde) |
25 | Søren Blanke | 274 | 2020-01-17 | Søndersø |
26 | Simon Langvad Græsbøll Iversen | 271 | 2020-01-12 | Sejs |
27 | Christian Hjorth | 270 | 2020-01-11 | Nordre Feldborg Plantage |
28 | Thomas Siig Kristensen | 269 | ||
29 | Daniel Palm Eskildsen | 268 | 2020-02-09 | Hesede Skov |
30 | Jens Ballegaard | 268 | 2020-01-03 | Svingel Engsø - Haveslangevej |
31 | Mikkel Rasmussen | 268 | ||
32 | Helle Wendel Sørensen | 267 | 2020-01-13 | Voermølle Å (Favrskov) |
33 | Simon Vikstrøm | 266 | ||
34 | Carsten Bohn Søndergaard | 265 | 2020-01-05 | klostermølle |
35 | Eric Schaumburg | 263 | ||
36 | Jan Speiermann | 262 | 2020-01-04 | Hesede Skov |
37 | Alex Sand Frich | 261 | 2020-01-05 | Hammer Mølle |
38 | Lars Jensen Kruse | 261 | 2020-01-12 | Bækkebro (Gribskov) |
39 | Leif Novrup | 259 | 2020-01-01 | Sevel |
40 | Andreas Winding | 259 | 2020-01-01 | Katrinedal |
41 | Morten Bentzon Hansen | 258 | ||
42 | Henrik Böhmer | 257 | 2020-01-03 | Guldager Mølledam (Esbjerg) |
43 | Bo Brauner | 257 | 2020-01-01 | Strids mølle |
44 | Leif Schack-Nielsen | 256 | 2020-01-06 | Bakkerne øst for Stengården (Vordingborg) |
45 | Rune Sø Neergaard | 256 | ||
46 | Orla Hugger Jakobsen | 255 | 2020-01-02 | Tornelund V.f. Haslev |
47 | Ole Kjuel Nielsen | 255 | 2020-01-01 | Ringsted (Ringsted) |
48 | Stig Hartvig Nielsen | 255 | 2020-01-02 | Hillerød |
49 | Conny Jensen | 255 | 2020-03-28 | Slotved Skov, Sindal |
50 | Joshua Emil Haahr | 254 | ||
51 | Else Hjorth | 251 | 2020-01-11 | Nordre Feldborg Plantage |
52 | Mads Bjarke Salling | 251 | 2020-01-17 | Rådvad |
53 | Ole Kristjansen | 251 | 2020-01-01 | |
54 | Lars Johansen | 250 | 2020-01-02 | Søndersø |
55 | Arne Ruohonen | 250 | 2020-01-16 | |
56 | Niels Bomholt Jensen | 250 | 2020-01-01 | Tamosen |
57 | Niels Bomholt | 250 | 2020-01-01 | Tamosen |
58 | Svend Erik Petersen | 249 | 2020-01-01 | Skelbækken, Rindum. |
59 | Stinne Aastrup | 248 | ||
60 | Gerner Majlandt | 246 | 2020-01-01 | Ramsing |
61 | Michael Mosebo Jensen | 246 | ||
62 | Peter Leth Olsen | 244 | 2020-01-08 | Hoverdal Plantage (Ringkøbing-Skjern) |
63 | Søren Peter Pinnerup | 244 | 2020-01-05 | Tivoli-Søen (Haraldsted sø V) (Ringsted) |
64 | Hjalte Benjamin Johansen | 243 | 2020-01-02 | Hundesømosen, Gentofte |
65 | Svend Rønnest | 243 | 2020-01-08 | Draved Skov |
66 | Sebastian Thorup Hansen | 241 | ||
67 | Lisbeth Rødbro Jeppesen | 239 | 2020-01-12 | Dollerup Bakker |
68 | Michael Brunhøj Hansen | 238 | 2020-01-06 | Kongebroskoven (Middelfart) |
69 | Jonathan Hemmer-Hansen | 238 | 2020-01-19 | Årslev Engsø |
70 | David B. Collinge | 237 | 2020-01-01 | Hårbølle Hestehave (Vordingborg) |
71 | Elly Hansen | 236 | 2020-01-29 | Niels Bugges Kro |
72 | Jan Badura | 233 | 2020-01-01 | Vigersted Mose (Ringsted) |
73 | Peter Hagen Thomasen | 232 | ||
74 | Stefan Sturup | 231 | 2020-06-01 | Klint (Odsherred) |
75 | Christian Rørdam | 230 | 2020-01-05 | Grib Skov |
76 | Tommy Kaae | 230 | 2020-01-18 | Mindeparken (Århus) |
77 | Anders Vadstrup Jensen | 229 | 2020-01-12 | Bølling Sø |
78 | Bo Thyge Johansen | 229 | ||
79 | Asger Lykkegaard Møldrup | 229 | ||
80 | Lars Tom-Petersen | 229 | 2020-01-01 | Fladbro |
81 | Thomas Vikstrøm | 228 | 2020-01-09 | |
82 | Erhardt Ecklon | 227 | 2020-01-04 | Amalielyst (Svendborg) |
83 | Morten Christensen | 227 | 2020-03-29 | Uggerby Å (Bindslev - Uggerby) (Hjørring) |
84 | Knud-ERIK Andersen | 226 | 2020-01-02 | Hareskovby (Herlev) |
85 | Martin Svinth Weenink | 226 | 2020-01-01 | Brabrand Sø |
86 | Mark Hammond | 224 | ||
87 | Henrik Dahl | 224 | 2020-01-01 | Kalvehave matr. |
88 | Ralph Qwinten | 221 | 2020-01-14 | Frederiksdal (Lyngby-Taarbæk) (Lyngby-Taarbæk) |
89 | Peter Staarup Christensen | 221 | 2020-01-01 | Vestskoven |
90 | Henrik Kingo Andersen | 221 | 2020-01-02 | Føns Vang |
91 | Jørgen Madsen | 219 | 2020-01-04 | Gyrstinge Sø (Ringsted) |
92 | Henrik Pedersen | 217 | 2020-07-16 | Tolne |
93 | Esben Bjørn Salmonsen | 215 | 2020-01-02 | Gribskov |
94 | Kjeld Bjarne Nielsen | 214 | 2020-01-01 | annisse nord |
95 | Martin Liebermann | 213 | 2020-01-01 | Draved Skov |
96 | Henrik Petersen | 210 | 2020-03-21 | Mariebjerg Kirkegård (Gentofte) |
97 | Gert Juul Jeppesen | 210 | 2020-01-16 | Hejrede Sø |
98 | Rie Birkelund Elgaard Jensen | 210 | 2020-01-01 | Utterslev Mose |
99 | Mikael Kristensen | 210 | 2020-01-01 | Skånemosen |
100 | Sten Petersen | 209 | 2020-02-12 | Gribskov |
101 | Bjørn Jakob Andersen | 209 | 2020-01-02 | Gribskov |
102 | Christian Michael Villadsen | 208 | 2020-01-04 | Stubbe Sø (Syddjurs) (Syddjurs) |
103 | Ulrik Kjøller Skovenborg | 207 | 2020-01-01 | Trelde Næs |
104 | Christian Leth | 207 | 2020-01-01 | Esrum |
105 | Søren Tanderup | 205 | 2020-01-04 | Søndersø, Værløse |
106 | Niels Peter Møller Jensen | 204 | 2020-01-01 | Christiansdal, Vojens (Haderslev) |
107 | Jørgen Nørrevang Jensen | 204 | 2020-02-17 | Køge Ås |
108 | Emil Skovgaard Brandtoft | 202 | 2020-01-01 | Tåstrup |
109 | Laurids Erik Andreassen | 202 | 2020-01-02 | Skjern (Ringkøbing-Skjern) |
110 | Mathias Blicher Bjerregård | 202 | 2020-02-01 | Store Dyrehave |
111 | Klaus Homøe | 202 | 2020-02-07 | Hesede Skov, Faxe |
112 | Jan Hjort Christensen | 202 | 2020-01-01 | Gilleleje |
113 | Peder Nygaard Nielsen | 202 | 2020-01-03 | Galtkær |
114 | Andreas Bennetsen Boe | 200 | ||
115 | Per Rasmussen | 199 | 2020-01-01 | Tarup Vandmølle (Vindinge Å) (Faaborg-Midtfyn) |
116 | Henrik Brandt | 197 | 2020-01-08 | Draved Skov |
117 | Johan Henrik Funder Castenschiold | 196 | 2020-02-18 | hjerm |
118 | Louise Tanderup | 195 | 2020-01-04 | Søndersø Værløse |
119 | Kristian Tikjøb Olsen | 195 | 2020-04-01 | Lemvig (Lemvig) |
120 | Jens Ekelund | 195 | 2020-01-12 | Rådvad - Mølleåen |
121 | Torben Kragh | 193 | ||
122 | Ingelise Aarøe Petersen | 193 | ||
123 | Tue Jørgensen | 193 | 2020-01-01 | Skåde (Århus) |
124 | Hanne Ingeborg Hartmann Albertsen | 193 | 2020-01-03 | Haveslangevejen |
125 | Per Poulsen | 191 | 2020-03-25 | Vaserne (Rudersdal) |
126 | Johnny Krämer Christensen | 191 | 2020-02-15 | Følle Bund (Syddjurs) |
127 | Lise Hammer | 187 | Smør- og Fedtmosen | |
128 | Jørgen Ballegaard | 187 | 2020-01-20 | Bryrup |
129 | Morten Rasmussen | 184 | ||
130 | Jens Jensen | 184 | 2020-12-08 | Gråsten, Slotssøen (Sønderborg) |
131 | Lærke Sofie Glerup | 181 | 2020-01-01 | Tåstrup |
132 | Aage Kabbelgaard | 179 | 2020-01-01 | Nødebohuse |
133 | Poul Krag | 178 | Sevel | |
134 | Finn Just Christensen | 178 | 2020-01-01 | Birkekær, Tinglev (Aabenraa) |
135 | Jørgen Muldtofte | 176 | 2020-09-14 | Børstrup Hage |
136 | Iben Hove Sørensen | 172 | 2020-01-03 | Tingvad |
137 | Lene Smith | 170 | ||
138 | Carsten Friis Overby | 169 | ||
139 | Tina Hansen | 168 | Utterslev Mose | |
140 | Jørgen Bjerregaard | 167 | 2020-01-04 | Ejby mose |
141 | Camilla Walther Funch | 167 | ||
142 | Burmann Larsen | 158 | 2020-01-01 | Blegmose (Syddjurs) |
143 | Kaj Erik Nielsen | 157 | 2020-01-22 | Rådvad |
144 | Jørgen Hjorth Jensen | 153 | 2020-04-05 | Ørslev Bjerge (Middelfart) |
145 | Morten Heegaard | 152 | 2020-02-23 | Søholm Engsø |
146 | Heidi Lund Bjerregaard | 152 | 2020-01-19 | Matriklen |
147 | Lasse Morgen | 149 | 2020-05-30 | Hørhaven (Næstved) |
148 | Klaus Aagaard Schak Laursen | 146 | 2020-03-14 | Gyldensten |
149 | David Damgaard Dysager | 139 | 2020-11-18 | Grusgrave v/Birkum (Odense) |
150 | Finn Brandt | 137 | 2020-01-22 | Gribskov |
151 | Erik Skude | 137 | ||
152 | Mikkel Bello Andreasen | 133 | stenagergård | |
153 | Leander Jørgensen | 129 | 2020-01-14 | Slagelse Lystskov |
154 | Henrik Rähr Thomsen | 128 | 2020-01-17 | Borbjerg Møllesø |
155 | Jens J Brøndum | 127 | ||
156 | Claus Rasmussen | 123 | 2020-01-01 | Damvej 10 |
157 | Niels Kristian Bech Jensen | 121 | 2020-03-19 | Spørring Grusgrav (Århus) |
158 | Carl Emil Riising Nielsen | 121 | 2020-10-11 | Søndersø (Furesø kommune) (Furesø) |
159 | Søren Thomsen | 116 | ||
160 | Bart Westgeest | 112 | 2020-03-20 | Fruering (Skanderborg) |
161 | Henrik Kongshøj Callesen | 111 | 2020-02-01 | Esbjerg C |
162 | Hans Ole Matthiesen | 104 | Augustenborg | |
163 | Morten Drejer | 102 | 2020-01-01 | Gribskov |
164 | Ole Brauer | 97 | 2020-05-14 | Nødebo |
165 | Jan Ravnborg | 97 | 2020-01-08 | Draved |
166 | Henrik Pedersen | 95 | 2020-01-25 | Hesselholt Skov (Mariagerfjord) |