Falsk VP Artsliste

Bemærk! at dette ikke er en traditionel VP krydsliste, hvilket antydes i betegnelsen 'Falsk'. Dette er i stedet en krydsliste over alle de arter man har set et hvilket som helst sted i verden, men som samtidig er truffet i VP, hvilket med andre ord betyder at arter der er truffet i VP og som man f.eks. har set i Nordamerika tæller med.


Herunder er det muligt at vælge blandt alle krydslister, bl.a. årsartslister, kommuner, osv.


Se andre krydslister af denne type:

Nedenstående ses en liste over personer, som har krydset deres arter af for krydslisten: Falsk VP Artsliste

# Navn Land #X Opdateret Seneste kryds
1 Rainer Christian Ertel Tyskland 1036 2023-01-12 Stenhøne
2 Peter Berndt Tyskland 1030 2023-01-12 Asiatisk Ørkensanger
3 Ferdinand Wegmann Tyskland 1027 2023-01-12 Snegås
3 Max Berlijn Holland 1027 2023-01-12 Rødhøne
5 Phil Hansbro England 1017 2023-01-12 Hvinand
5 Stephen Vaughan Ashby England 1017 2023-01-12 Sodfarvet Skråpe
7 Tom Francis Storbritannien 1014 2023-01-12 Hjelmskallesluger
8 René-Marie Lafontaine Belgien 1007 2023-01-12 Afrikansk Slangehalsfugl
9 Hugues DUFOURNY Belgien 1005 2023-01-12 Sodfarvet Skråpe
9 David Van den Schoor Belgien 1005 2023-01-12 Goliathejre
11 Klaus Malling Olsen Danmark 1003 2023-01-12 Stor Flamingo
12 Mike John Hunter England 1001 2023-01-21 Hvidkindet Terne
13 Miguel Demeulemeester Belgien 1000 2023-01-12 Skarv
14 Erling Krabbe Danmark 988 2023-01-12 Plettet Rørvagtel
15 Dominic Mitchell Storbritannien 987 2023-01-12 Gulkronet Nathejre 2011-05-21 Portugal
16 Chris Bell England 982 2023-01-12 Pibeand
17 Morten Heegaard Danmark 980 2023-01-12 Hvepsevåge
18 Mads Elley Danmark 977 2023-01-12 Lannerfalk
18 Kasper Thorup Danmark 977 2023-01-12 Rødhøne
20 Erik Mølgaard Danmark 974 2023-01-12 Tophejre
21 Tina Elley Danmark 972 2023-01-12 Engsnarre
22 Remco Hofland Holland 971 2023-01-12 Lille Træand
23 Kari Haataja Finland 970 2023-01-12 Mørk Sanghøg
24 Arthur Geilvoet Holland 968 2023-01-12 Hjerpe
24 Nigel Warren Storbritannien 968 2023-01-16 Gråstrubet Lappedykker
26 Stig Kjærgaard Rasmussen Danmark 966 2023-01-15 Toppet Lappedykker
26 Steve Lister Storbritannien 966 2023-01-12 Mangrovehejre
28 Lee Gregory Storbritannien 962 2023-01-12 Tundrasædgås
29 Gary David Fennemore England 959 2023-01-12 Savannahspurv
30 Attila Steiner Ungarn 958 2023-01-12 Fiskehejre
31 Huig Ouwehand Holland 955 2023-01-12 Lille Skrigeørn
32 Jan Hjort Christensen Danmark 952 2023-01-12 Pomeransfugl
33 Michael Mosebo Jensen Danmark 948 2023-01-16 Vestafrikansk Kongeterne 2022-04-11 Gambia
34 Ernst Albegger Østrig 947 2023-01-12 Madeirastormsvale
35 David Monticelli Belgien 942 2023-01-12 Marabustork
36 MARK EASTERBROOK Storbritannien 939 2023-01-12 Stortrappe
37 Richard Bonser England 936 2023-01-12 Råge
38 Brian Rasmussen Danmark 934 2023-01-12 Almindelig Skråpe
39 Bosse Carlsson Sverige 932 2023-01-19 Amerikansk Spætmejse 2022-11-09 Tyskland
40 Raphaël Lebrun Belgien 928 2023-01-15 Slangeørn
41 Jean-Philippe SIBLET Frankrig 924 2023-01-12 Spidshalet Petrel
42 Franck Ishøi Danmark 923 2023-01-12 Sort Drongo
43 Rasmus Turin Danmark 922 2023-01-24 Amerikansk Skarveand
44 Erik Vikkelsø Rasmussen Danmark 921 2023-01-12 Madeirastormsvale
44 Martin Gottschling Tyskland 921 2023-01-12 Dværggås
46 Csaba Lendvai Ungarn 912 2023-01-12 Marabustork
47 Peter Robert Alfrey Storbritannien 906 2023-01-12 Gulbug
49 Stewart Hinley England 902 2023-01-12 Purpurhejre
50 Claus Brostrøm Nielsen Danmark 899 2023-01-12 Hvidklire
51 Sven Bødker Danmark 898 2023-01-12 Revhejre
52 Slettet Irland 897 2023-01-12 Klyde
52 Paul French England 897 2023-01-12 Slagfalk
52 Perry Jonathan Smale England 897 2023-01-12 Sort Ibis
55 Christian Leth Danmark 892 2023-01-14 Amerikansk Spætmejse 2022-11-05 Tyskland
47 Ole Amstrup Danmark 906 2023-01-26 Tjur
56 Niels Bomholt Danmark 890 2023-01-12 Stribet Frankolin
56 Seppo Antero Haavisto Sverige 890 2023-01-12 Mellemhejre
56 Otto Samwald Østrig 890 2023-01-12 Cypernstenpikker
59 Per Smith Danmark 887 2023-01-12 Dværgfalk
60 Hannu Palojärvi Finland 884 2023-01-12 Mangrovehejre
60 Tomas Grim Tjekiet 884 2023-01-14 Løvsanger Tjekiet
62 Maarten Schurmans Belgien 882 2023-01-12 Langhalet Tornskade
62 Eva Andreu Belgien 882 2023-01-12 Topskarv
64 Henrik Pedersen Danmark 881 2023-01-12 Brushane
64 Jean-Pierre Jordan Frankrig 881 2023-01-12 Spottesanger
66 Per Schiermacker-Hansen Danmark 871 2023-01-12 Sortstrubet Lom
67 Michael Trasborg Danmark 869 2023-01-12 Islom
68 Phil Abbott England 868 2023-01-14 Kejserørn
69 Richard Ek Sverige 867 2023-01-12 Vibe
69 Sven Karlsson Sverige 867 2023-01-12 Dværgørn
71 Lars Andersen Danmark 866 2023-01-12 Pibeand
71 Thomas Pettersson Sverige 866 2023-01-12 Hvidrygget Flagspætte
73 Markus Craig Østrig 865 2023-01-12 Pibesvane
74 Lars Nørgaard Andersen Danmark 862 2023-01-12 Steppevibe
74 Frédéric Jiguet Frankrig 862 2023-01-12 Strømand
76 Teus Luijendijk Holland 860 2023-01-12 Skestork
76 Rami Mizrachi Israel 860 2023-01-12 Rødben
78 Olivier Benoist Frankrig 857 2023-01-12 Gråand
79 Troels Eske Ortvad Danmark 850 2023-01-12 Islom
80 Guy Mirgain Luxembourg 848 2023-01-12 Dværghejre
81 Mark Lopez England 837 2023-01-12 Mellemhejre
82 Håvar Hveding Norge 836 2023-01-12 Sodfarvet Skråpe
83 Arne Olesen Danmark 832 2023-01-12 Stor Flamingo
84 Pete Kinsella England 829 2023-01-12 Sorthalset Lappedykker
85 Oz Horine Israel 828 2023-01-12 Stor Skrigeørn
85 Steve Preddy Storbritannien 828 2023-01-12 Spidshalet Petrel
87 Erik Christophersen Danmark 827 2023-01-12 Hvid Stork
88 Jan van der Laan Holland 826 2023-01-12 Kaspisk Kongehøne
89 Pete Antrobus England 825 2023-01-12 Aftenfalk
89 Georges Olioso Frankrig 825 2023-01-12 Gabarhøg
91 Leo J R Boon Holland 822 2023-01-12 Grønbenet Rørhøne
92 Thijs de Kruif Holland 821 2023-01-12 Lille Skallesluger
93 Janne Aalto Finland 820 2023-01-12 Hvidvinget Terne
94 Chris Wilkinson Storbritannien 819 2023-01-12 Hvidhovedet And
95 Rasmus Due Nielsen Danmark 818 2023-01-12 Indisk Vibe
95 Chris Lansdell England 818 2023-01-12 Rød Glente
95 Seppo Järvinen Finland 818 2023-01-12 Tejst
98 James Lidster Holland 815 2023-01-12 Indisk Gås
99 Aage Kabbelgaard Danmark 813 2023-01-12 Kærløber
99 Svend Rønnest Danmark 813 2023-01-12 Sodfarvet Måge
101 Ferenc Domoki Ungarn 810 2023-01-12 Shikra
102 Jan Ebr Tjekiet 809 2023-01-15 Turteldue Tjekiet
103 Jakob Dall Danmark 808 2023-01-12 Lærkefalk
103 Roine Strandberg Sverige 808 2023-01-12 Silkehejre
105 Lars Paaby Danmark 807 2023-01-12 Urfugl
106 Matthew Deans Storbritannien 800 2023-01-12 Louisianahejre
107 Jens Ole Byskov Danmark 795 2023-01-12 Rørspurv
108 Kjetil Schjølberg Norge 794 2023-01-12 Revhejre
109 Knud Andreas Jønsson Danmark 793 2023-01-12 Sporevibe
109 Max Dettori Italien 793 2023-01-12 Mandarinand
111 Michael Køie Poulsen Danmark 792 2023-01-12 Fiskeørn
112 Yann Kolbeinsson Island 791 2023-01-12 Sortgrå Ryle
112 Bob J Stinger England 791 2023-01-12 Masaistruds
114 Hans Harrestrup Andersen Danmark 789 2023-01-12 Lille Rørvagtel
114 Lennaert Steen Holland 789 2023-01-12 Blåvinget And
114 David Russell Storbritannien 789 2023-01-12 Pragtfregatfugl
117 Jan Jozef Celis Belgien 788 2023-01-12 Enkeltbekkasin
118 Tor Olsen Norge 786 2023-01-12 Fjeldvåge
118 Vince Halley-frame England 786 2023-01-12 Strandhjejle
120 Erik Groth-andersen Danmark 785 2023-01-15 Rødøret Bulbul 2022-12-12 Spanien
120 Joris Elst Belgien 785 2023-01-12 Knortegås
122 Dave Barnes Danmark 783 2023-01-12 Lille Lappedykker
122 Tau Rasmussen Danmark 783 2023-01-12 Sortterne
122 Lieven De Temmerman Belgien 783 2023-01-12 Vibe
122 Christer Brostam Sverige 783 2023-01-12 Drosselrørsanger
126 Leif Høgh Olsen Danmark 781 2023-01-12 Blå Glente
127 Antoine Joris Belgien 779 2023-01-12 Stor Tornskade
128 Henrik Mikkelsen Danmark 778 2023-01-12 Bobwhite
128 Stuart Reeves Storbritannien 778 2023-01-12 Bonapartemåge
130 Aase Mielow Danmark 777 2023-01-12 Dværgterne
130 Rob Fuge England 777 2023-01-12 Dværgskarv
132 Aaron Ofner Østrig 776 2023-01-12 Stenhøne
133 John Walshe Storbritannien 775 2023-01-12 Amerikansk Krikand
133 Wim Heylen Belgien 775 2023-01-12 Tajgabekkasin
135 Lars Maltha Rasmussen Danmark 769 2023-01-12 Mandarinand
136 Poul Ulrik Danmark 767 2023-01-12 Sort Ibis
136 Morten Jenrich Hansen Danmark 767 2023-01-12 Engsnarre
138 Rafael Armada Spanien 764 2023-01-12 Blåvinget And
139 Bart-Jan Prak Holland 761 2023-01-12 Øregrib
139 Thijs Valkenburg Portugal 761 2023-01-12 Sortand
141 Michael Schwalbe Danmark 759 2023-01-12 Steppevibe
141 Ivan Olsen Danmark 759 2023-01-12 Hvidhovedet And
143 Vegard Bunes Norge 758 2023-01-12 Sporevibe
144 Morten Bentzon Hansen Danmark 756 2023-01-12 Silkehale
144 Alexander Lees England 756 2023-01-12 Stor Stormsvale
146 Terje Kolaas Norge 755 2023-01-12 Snehejre
147 Jens Toftelund Madsen Danmark 749 2023-01-12 Knortegås
148 Harry Hussey Irland 748 2023-01-12 Reliktmåge
149 Sebastian Klein Danmark 747 2023-01-12 Triel
149 Martijn Bunskoek Holland 747 2023-01-12 Dværgterne
151 keld jakobsen Danmark 746 2023-01-12 Dværgmåge
151 Brian Heasman England 746 2023-01-12 Hvid Pelikan
153 David B. Collinge Danmark 741 2023-01-12 Amerikansk Rørdrum
153 Morten Møller Hansen Danmark 741 2023-01-12 Gravand
153 Vincent Stork Holland 741 2023-01-12 Amerikansk Hjejle
156 Henrik Mouritsen Tyskland 739 2023-01-12 Ride
157 Andrew Lansdell Storbritannien 733 2023-01-12 Sortstrubet Sanger
158 Daniel König Tyskland 731 2023-01-12 Stor Kobbersneppe
159 Ole Krogh Danmark 729 2023-01-12 Amerikansk Rørdrum
160 Allan Kjær Villesen Danmark 726 2023-01-12 Storkjove
161 Gert Green Danmark 722 2023-01-12 Broget Riksesneppe
162 Mikkel Willemoes Danmark 721 2023-01-12 Stor Skrigeørn
163 Stefan Sturup Danmark 720 2023-01-12 Krognæb
164 Mickaël Villemagne Frankrig 719 2023-01-12 Pomeransfugl
165 Ole Zoltan Göller Danmark 717 2023-01-12 Enkeltbekkasin
165 Simon Feys Belgien 717 2023-01-12 Høgeørn
167 Aleix Comas Spanien 714 2023-01-12 Madeirastormsvale
168 Morten Rasmussen Danmark 713 2023-01-12 Krumnæbbet Ryle
168 Carsten Fog Danmark 713 2023-01-12 Hættegrib
170 Jesper Segergren Sverige 712 2023-01-12 Amerikansk Sultanhøne
171 Mikkel Kure Jakobsen Danmark 710 2023-01-12 Rødhovedet And
172 Jan Kiel Danmark 709 2023-01-12 Blå Glente
173 Lene Smith Danmark 708 2023-01-12 Ensfarvet Stær
173 Didier GODREAU Frankrig 708 2023-01-12 Pibeand
175 Helge Sørensen Danmark 707 2023-01-12 Troldand
176 Johan Sandström Sverige 706 2023-01-12 Vandrikse
177 Kent Olsen Danmark 705 2023-01-12 Amerikansk Dværgryle
177 Cristian Jensen Marcet Spanien 705 2023-01-12 Rustand
177 Patric Lorgé Luxembourg 705 2023-01-12 Gravand
180 Johannes Rydström Sverige 703 2023-01-12 Sultanhøne
181 Nick Littlewood Skotland 701 2023-01-12 Amerikansk Tårnfalk
182 Morten Jørgensen Danmark 698 2023-01-12 Rød Glente
183 Jan Rottiers Belgien 695 2023-01-12 Hvepsevåge
184 Julien Renoult Frankrig 693 2023-01-12 Rødhøne
185 Andreas Bruun Kristensen Danmark 692 2023-01-12 Broget Riksesneppe
186 Gilles Biver Luxembourg 691 2023-01-12 Fiskehejre
186 Michael Frosdick England 691 2023-01-12 Storspove
186 Filiep T'jollyn Belgien 691 2023-01-12 Rustand
189 Peter Hartoft-Jacobsen Danmark 689 2023-01-12 Slangeørn
190 Timme Nyegaard Danmark 687 2023-01-12 Rødhovedet And
190 Bruno PORTIER Belgien 687 2023-01-12 Rødhalset Ryle
192 Casper Kjerumgaard Danmark 686 2023-01-12 Rødben
193 Rune Sø Neergaard Danmark 684 2023-01-12 Gråand
194 Gabor Horvath Ungarn 680 2023-01-12 Sibirisk Bekkasin
195 Edouard Melchior Luxembourg 677 2023-01-12 Lille Præstekrave
196 Espen Sundet Nilsen Norge 673 2023-01-12 Spidshalet Ryle
197 Jacob Sterup Danmark 671 2023-01-12 Ørnevåge
198 Ingelise Aarøe Petersen Danmark 670 2023-01-12 Sortand
199 Kurt M. Nielsen Danmark 665 2023-01-12 Fjeldrype
199 Rasmus Strack Danmark 665 2023-01-12 Blå Kærhøg
201 Peter Zeller Schweiz 664 2023-01-12 Brushane
201 Carl Christian Tofte Danmark 664 2023-01-12 Rødstrubet Lom
203 Joop Kooijman Holland 663 2023-01-12 Gråand
204 Edward B Rickson Island 661 2023-01-12 Bonapartemåge
205 Anders Espenhain Sørensen Danmark 655 2023-01-12 Palmedue
206 Martyn Hayes England 653 2023-01-12 Nordisk Lappedykker
207 Jan Eriksen Danmark 651 2023-01-12 Kongeørn
208 Orla Hugger Jakobsen Danmark 650 2023-01-12 Skovhornugle
209 Petri Kuhno Finland 648 2023-01-12 Lannerfalk
210 Jan Fischer Rasmussen Danmark 646 2023-01-12 Høgeørn
211 Wouter Van Gasse Belgien 645 2023-01-12 Afrikansk Slangehalsfugl
212 Jelmer Poelstra Holland 642 2023-01-12 Islom
213 Morten Dehn Danmark 640 2023-01-12 Hvidvinget Måge
213 José Ardaiz Ganuza Spanien 640 2023-01-12 Tjur
215 Maarten Platteeuw Holland 639 2023-01-12 Fiskehejre
216 Rune Christensen Danmark 637 2023-01-12 Spottesanger
216 Slettet Danmark 637 2023-01-12 Asiatisk Ørkensanger
218 Jurij Hanžel Slovenien 636 2023-01-12 Kongeørn
219 Jimmy Skat Hansen Danmark 635 2023-01-12 Lille Gulben
220 David Cyane Uit de Weerd Holland 634 2023-01-12 Hvidbrystet Præstekrave
221 Bent B Pedersen Danmark 632 2023-01-12 Sporevibe
221 Andreas Hagerman Danmark 632 2023-01-12 Lille Kjove
221 Stephen McAvoy Irland 632 2023-01-12 Syrisk Flagspætte
224 Petter Zahl Marki Norge 631 2023-01-12 Brunhovedet Måge
225 Lars Vilhelm Hansen Danmark 624 2023-01-12 Sibirisk Bekkasin
225 Jens Mikkel Lausten Danmark 624 2023-01-12 Stor Tornskade
225 Ole Gylling-Jørgensen Danmark 624 2023-01-12 Orientbraksvale
228 Pia Mikkelsen Danmark 623 2023-01-12 Pibesvane
229 Jan Lindgaard Rasmussen Danmark 622 2023-01-12 Dalrype
230 Kurt Bonde Danmark 619 2023-01-12 Enkeltbekkasin
231 Frédéric MAILLOT Frankrig 618 2023-01-12 Rødnæbbet And
232 Jens Søgaard Hansen Danmark 616 2023-01-12 Topskarv
233 Kenneth Vegeberg Rude Danmark 614 2023-01-12 Tundrasædgås
234 Jan Ravnborg Danmark 613 2023-01-12 Fløjlsand
235 Thomas Johannes Simonsen England 612 2023-01-12 Skovsneppe
236 Daniel Lehmberg Danmark 611 2023-01-12 Grønspætte
237 Pieter Vantieghem Belgien 607 2023-01-12 Lille Træand
238 Torben Evald Danmark 606 2023-01-12 Gråand
239 Henrik Madsen Danmark 605 2023-01-12 Sivsanger
240 Peter Rasmussen Danmark 604 2023-01-12 Mongolsk Præstekrave
241 Óscar Llama Palacios Spanien 598 2023-01-12 Rørdrum
242 Anders P. Tøttrup Danmark 595 2023-01-12 Stribet Ryle
243 Johnny Salomonsson Danmark 593 2023-01-12 Rørhøg
243 Gunni Ærtebjerg Nielsen Danmark 593 2023-01-12 Brun Sule
243 Chris Donald Skotland 593 2023-01-12 Dværgspove
246 Tristan Guillosson Frankrig 587 2023-01-12 Berberhøne
247 Jørgen Hulbæk Christiansen Danmark 584 2023-01-12 Islandsk Ryle
247 Per Lif Sverige 584 2023-01-12 Rustand
249 Philip John Hack England 581 2023-01-12 Hortulan
250 Steve Klasan Tyskland 578 2023-01-12 Knortegås
251 Peter Christiansen Danmark 577 2023-01-12 Krikand
252 Troells Melgaard Danmark 576 2023-01-12 Turteldue
253 Neil Richard Tovey Kuwait 574 2023-01-12 Ådselgrib
254 Reto Burri Schweiz 573 2023-01-12 Canadagås
254 Jakob Ugelvig Christiansen Danmark 573 2023-01-12 Fjeldvåge
256 Lars Hansen Danmark 568 2023-01-12 Almindelig Skråpe
257 Søren Harding Danmark 567 2023-01-12 Stor Skallesluger
257 Lars Jensen Kruse Danmark 567 2023-01-12 Prærieløber
259 Bo Berg Danmark 566 2023-01-12 Sydlig Nattergal
260 Knud N. Flensted Danmark 561 2023-01-12 Storkjove
260 Stephen Menzie Storbritannien 561 2023-01-12 Provencesanger
262 Troels M. Krogh Danmark 560 2023-01-12 Tajgapiber
262 Jeroen Vanheuverswyn Belgien 560 2023-01-12 Spidsand
264 Peter Koch Danmark 558 2023-01-12 Balkanhøg
265 Steven Wytema Holland 556 2023-01-12 Brudeand
266 Jens Tøttrup Danmark 549 2023-01-12 Sort Glente
267 Garry Richard Bagnell England 547 2023-01-12 Kildire
267 Tom Wulf Tyskland 547 2023-01-12 Strandhjejle
269 Kaj Erik Nielsen Danmark 545 2023-01-12 Slangeørn
269 Stig Linander Danmark 545 2023-01-12 Almindelig Kjove
271 Keld Scotwin Danmark 541 2023-01-12 Sibirisk Gråklire
272 Iben Hove Sørensen Danmark 538 2023-01-12 Vagtel
273 Klaus Bertram Fries Danmark 535 2023-01-12 Amurfalk
274 Hans Pohlmann Holland 526 2023-01-12 Lannerfalk
274 Joao Tiago Tavares Portugal 526 2023-01-12 Gærdeværling
276 Simon Rosenkilde Waagner Danmark 525 2023-01-12 Fiskehejre
277 Sune Jepsen Danmark 524 2023-01-12 Ørkenpræstekrave
277 Tommy Frandsen Danmark 524 2023-01-12 Havterne
279 Craig Sammels England 521 2023-01-12 Enkeltbekkasin
279 Andy Bond England 521 2023-01-12 Dværgtrappe
281 Lars Andersen Danmark 520 2023-01-24 Stor Kobbersneppe Danmark
282 Anton Cnudde Belgien 519 2023-01-12 Brushane
283 Lars Smith Danmark 518 2023-01-12 Stylteløber
284 John Jensen Danmark 514 2023-01-12 Dobbeltbekkasin
285 Niels Aagaard Danmark 513 2023-01-23 Kanarisk Bynkefugl 2023-01-23 Spanien
285 Stijn Baeten Belgien 513 2023-01-12 Hvidbrystet Præstekrave
285 Ivan Maggini Schweiz 513 2023-01-12 Bairdsryle
288 Tommy Kaae Danmark 511 2023-01-12 Spansk Kejserørn
289 Clausjannic Labuz Danmark 509 2023-01-12 Fasan
290 Kjetil Bekkeli Norge 504 2023-01-12 Svaleklire
291 Thyge Enevoldsen Danmark 503 2023-01-12 Grå Fluesnapper
292 Ken Jakobsen Danmark 502 2023-01-12 Skadegøg
293 René Andersen Danmark 496 2023-01-12 Skovsneppe
294 Mark Hammond Danmark 491 2023-01-12 Taffeland
295 Hjalte Benjamin Johansen Danmark 487 2023-01-25 Sortspætte Danmark
296 Jesper Brodersen Danmark 482 2023-01-12 Kortnæbbet Gås
297 Andreas Winding Danmark 480 2023-01-12 Agerhøne
298 Henrik Dahl Danmark 478 2023-01-12 Vandrefalk
299 Ole Lorenzen Post Danmark 476 2023-01-12 Tyknæbbet Lappedykker
300 Rasmus Bisschop-Larsen Danmark 473 2023-01-12 Sodfarvet Skråpe
301 Steffen Holst Danmark 466 2023-01-12 Audouinsmåge
302 Jon Friis Danmark 465 2023-01-12 Palmedue
303 Henrik Stenholt Danmark 463 2023-01-12 Sandløber
304 Henrik Kristensen Danmark 456 2023-01-12 Sneugle
304 Matthias Weissensteiner Østrig 456 2023-01-12 Stylteløber
304 François Doyen Belgien 456 2023-01-12 Sultanhøne
307 Tor Fjesme Norge 455 2023-01-12 Vandredrossel
308 Mathias Glavind Danmark 452 2023-01-12 Hvidkronet Albatros
309 Kim Aaen Danmark 444 2023-01-12 Stellersand
310 Klaas Bert Debusschere Belgien 443 2023-01-12 Tyrkerdue
311 Blaž Blaži&269; Slovenien 436 2023-01-12 Blishøne
312 Geir Tveit Danmark 435 2023-01-12 Spurveugle
312 Kristian Raaschou Danmark 435 2023-01-12 Rødhalset Gås
314 Thomas Buus Nielsen Danmark 431 2023-01-12 Spidsand
314 Maarten Zorgdrager Holland 431 2023-01-12 Skyggehejre
316 Inge-Lise Aarøe Petersen Danmark 422 2023-01-12 Sortand
317 Jan Salmonsen Danmark 417 2023-01-12 Havterne
318 Ole Brauer Danmark 415 2023-01-12 Trebåndet Præstekrave
319 Klaus Kevin Kristensen Danmark 414 2023-01-12 Dobbeltbekkasin
320 Rune Palmqvist Danmark 413 2023-01-12 Tophejre
320 Joe Cockram Storbritannien 413 2023-01-12 Atlantisk Skråpe
322 Jørn Baasch-Pedersen Danmark 404 2023-01-12 Arabisk Lille Grøn Biæder
323 Mathias Blicher Bjerregård Danmark 401 2023-01-12 Gråkrage
324 Hans Henrik Larsen Danmark 398 2023-01-12 Guløjet Skoggerdue
324 Jesper Friis Bjørn Danmark 398 2023-01-12 Stor Blåhejre
326 Egon Jensen Danmark 388 2023-01-12 Kohejre
327 Mark Walker Danmark 386 2023-01-12 Halsbåndstroldand
328 Olaf G. Christiani Danmark 382 2023-01-12 Dværggås
329 Mads Nielsen Danmark 380 2023-01-12 Kærsanger
330 Anders Myrtue Danmark 375 2023-01-12 Kaspisk Måge
331 Lars Peter Johansson Danmark 371 2023-01-12 Splitterne
331 Rolf Bisgaard Danmark 371 2023-01-12 Sølvmåge
331 Jim Hansen Danmark 371 2023-01-12 Hedelærke
334 Lise Hammer Danmark 368 2023-01-12 Sumpmejse
335 Andreas Wolff Fries Danmark 364 2023-01-12 Gråstrubet Lappedykker
335 Tommy Studsholt Christensen Danmark 364 2023-01-12 Rødstjert
337 Martin Rheinheimer Danmark 353 2023-01-12 Rørhøg
338 Niels Peter Møller Jensen Danmark 345 2023-01-12 Sjagger
338 Henning Sørensen Danmark 345 2023-01-12 Ringdrossel
340 Peter Staarup Christensen Danmark 334 2023-01-12 Tinksmed
341 Nikolaj Noel Christensen Danmark 330 2023-01-12 Silkehale
341 Maj Friis Munk Danmark 330 2023-01-12 Stor Præstekrave
343 Kjeld Richardt Ross Danmark 329 2023-01-12 Sandløber
344 Alexandre Hespanhol Leitão Portugal 326 2023-01-12 Sangdrossel
345 Jens Boesen Danmark 325 2023-01-12 Ederfugl
346 Karl Schlichter Danmark 322 2023-01-12 Troldand
347 Frank Desting Danmark 321 2023-01-12 Tjur
348 Jan Speiermann Danmark 313 2023-01-12 Blisgås
349 Emil Blicher Bjerregård Danmark 312 2023-01-12 Toppet Skallesluger
350 Tobias Frøslev Danmark 308 2023-01-12 Sort Stork
351 Leif Frederiksen Danmark 306 2023-01-12 Tornsanger
352 Leif Holmskov Danmark 305 2023-01-12 Atlingand
353 Dann Elmström Danmark 302 2023-01-12 Agerhøne
354 Esben Eriksen Danmark 294 2023-01-12 Sortgrå Ryle
354 Mogens H. Foder Danmark 294 2023-01-12 Stor Flamingo
356 Claus Boe Tøndering Danmark 293 2023-01-12 Bjergand
357 Peter Leth Danmark 290 2023-01-12 Sydlig Kæmpestormfugl
358 Flemming Toxværd Danmark 286 2023-01-12 Gransanger
359 Margit Hove Danmark 279 2023-01-12 Blåhals
360 Kirsten Marie Haugstrup Danmark 267 2023-01-12 Havørn
361 Silas Kristian Krag Olofson Færøerne 252 2023-01-12 Fiskehejre
362 Asger Røjbek Sørensen Danmark 249 2023-01-12 Taffeland
363 Michah Summerwill Storbritannien 248 2023-01-12 Musvåge
364 Ralph Qwinten Danmark 237 2023-01-12 Sortstrubet Drossel
365 Thomas Søby Danmark 232 2023-01-12 Dværgfalk
366 Flemming Ø. Ulrich Danmark 228 2023-01-12 Rødrygget Tornskade
367 Andreas Kristian Pedersen Danmark 224 2023-01-12 Turteldue
368 Per Teilmann Danmark 220 2023-01-12 Sortgrå Ryle
369 Torben Lund-Hansen Danmark 218 2023-01-12 Blå Kærhøg
370 Carsten Thømming Danmark 217 2023-01-12 Rødstrubet Lom
371 Morten Kehler Villadsen Danmark 208 2023-01-12 Masaistruds
372 Bo Kihlgast Nielsen Danmark 200 2023-01-12 Dværgmåge
373 Chris Baines Storbritannien 199 2023-01-12 Amerikansk Kongeterne
374 Wannes Bos Belgien 195 2023-01-12 Hvidøjet And
375 Graeme Joynt England 194 2023-01-14 Lille Bjergand Danmark
376 Chiara Bozzini Danmark 193 2023-01-12 Masaistruds
377 Bodil Estrup Ankerly Danmark 186 2023-01-12 Fiskehejre
378 henrik skov jensen Danmark 184 2023-01-12 Korttået Lærke
379 Allan Hansen Danmark 180 2023-01-12 Sortstrubet Lom
380 Steen Højmark-Jensen Danmark 173 2023-01-12 Halemejse
381 Ronald Vestergren Danmark 169 2023-01-12 Fuglekonge
382 René Rørbæk Danmark 164 2023-01-12 Agerhøne
383 Lars Hawaleschka Madsen Danmark 161 2023-01-12 Ravn
384 Peter Thomasen Danmark 157 2023-01-12 Gulbug
385 Andreas Bennetsen Boe Danmark 155 2023-01-12 Knopsvane
386 Lis Kastrup Danmark 148 2023-01-12 Broget Riksesneppe
387 Christoffer Rainey Danmark 142 2023-01-12 Indisk Vibe
388 Morten Kofoed-Hansen Danmark 141 2023-01-12 Duehøg
389 Kåre Würtz Sørensen Danmark 135 2023-01-12 Lille Lappedykker
390 Marie Dam Danmark 115 2023-01-12 Lille Lappedykker
391 Henrik Møller Hestbech Danmark 111 2023-01-12 Vandstær
392 Fabian Schneider Schweiz 105 2023-01-12 Cettisanger
393 Per Guldhammer Henriksen Danmark 100 2023-01-12 Masaistruds
394 Martin Christoffer Bro Danmark 91 2023-01-12 Indigofinke
395 Kristoffer Peter Eliasen Danmark 85 2023-01-12 Amerikansk Spætmejse
396 Vincent Legrand Belgien 80 2023-01-12 Rødstrubet Lom
397 Jan Badura Danmark 74 2023-01-12 Odinshane
398 Kaj Abildgaard Danmark 73 2023-01-12 Snehejre
399 Alison Henriksen Danmark 72 2023-01-12 Hvidhovedet Havørn
400 Philip Brask Madsen Danmark 69 2023-01-12 Ådselgrib
400 Morten Munk Ebbesen Danmark 69 2023-01-12 Rørhøg
402 Jakob Bjerregaard Jeppesen Danmark 67 2023-01-12 Toppet Lappedykker
403 Rie Birkelund Elgaard Jensen Danmark 65 2023-01-12 Masaistruds
404 Lasse Højland Hansen Danmark 58 2023-01-12 Rørdrum
405 Henrik Kolsbjerg Danmark 57 2023-01-12 Tyknæbbet Lappedykker
406 Maurizio Sighele Italien 53 2023-01-12 Nathejre
407 Gert Juul Jeppesen Danmark 48 2023-01-12 Rishejre
408 Niclas sarun lam jacobsen Danmark 43 2023-01-12 Lille Lappedykker
409 John Dreyer Andersen Danmark 39 2023-01-12 Pragtfregatfugl
410 Hans Pinstrup Danmark 37 2023-01-12 Masaistruds
411 Henrik Boeg Danmark 34 2023-01-12 Vandredrossel
412 Sebastian Thorup Hansen Danmark 33 2023-01-12 Toppet Lappedykker
413 Slettet Danmark 32 2023-01-12 Øreskarv
414 Bo Leth-Espensen Danmark 31 2023-01-12 Masaistruds
415 Karin Grønbæk Danmark 29 2023-01-12 Masaistruds
416 Johan Emil Løje Danmark 27 2023-01-12 Masaistruds
417 BENT NIELSEN ANDERSEN Danmark 25 2023-01-12 Hættemåge
418 Morten Riis Danmark 23 2023-01-12 Krabbehejre
418 Susanne Hansen Danmark 23 2023-01-12 Hvid Pelikan
418 Simon Kongshøj Callesen Danmark 23 2023-01-12 Gærdesanger
421 Poul Holm Danmark 19 2023-01-12 Willet
421 Eric Jan Alblas Holland 19 2023-01-12 Øreskarv
423 Mogens Neergaard Danmark 15 2023-01-12 Gråstrubet Lappedykker
424 Asaf Sasson Israel 13 2023-01-12 Masaistruds
425 Ole Jensen Danmark 7 2023-01-12 Amerikansk Rørdrum
425 Bjarne Boye Sørensen Danmark 7 2023-01-12 Purpurhejre
427 Bjarne Hove-Jensen Danmark 6 2023-01-12 Dværghejre
428 Michael Wedel Sørensen Danmark 5 2023-01-12 Hvidhovedet Havørn
428 Mathias Braasch Tyskland 5 2023-01-12 Hvidhalet Tropikfugl
430 Torben Holst Nielsen Danmark 4 2023-01-12 Masaistruds
431 Søren Tanderup Danmark 3 2023-01-12 Snegås
431 Poul Niebuhr Danmark 3 2023-01-12 Snegås
431 Steen Reimers Danmark 3 2023-01-12 Trane
431 Dan Bruhn Danmark 3 2023-01-12 Tristan Albatros
431 Henrik Winther Danmark 3 2023-01-12 Husskade
436 Simon Langvad Græsbøll Iversen Danmark 2 2023-01-12 Snegås
436 Kis Boel Guldmann Danmark 2 2023-01-12 Amerikansk Tårnfalk
436 Carsten Siems Danmark 2 2023-01-12 Rosenbrystet Kernebider
436 Irene Popp Danmark 2 2023-01-12 Sule
436 Hother Bunch Danmark 2 2023-01-12 Fiskehejre
436 Klil Zaitlin Israel 2 2023-01-12 Thorshane
436 Claus Lunde Pedersen Danmark 2 2023-01-12 Sodfarvet Terne
436 Jonas Ravn Pedersen Danmark 2 2023-01-12 Fiskehejre
444 Carsten Lyhr Hansen Danmark 1 2023-01-12 Vandredrossel
444 Daniel Palm Eskildsen Danmark 1 2023-01-12 Grønspætte
444 Esben Stubbe Østergaard Danmark 1 2023-01-12 Tophejre
444 Henrik Petersen Danmark 1 2023-01-12 Hjelmskallesluger
444 Niels Aage Madsen Danmark 1 2023-01-12 Amerikansk Hjejle
444 Joshua Emil Haahr Danmark 1 2023-01-12 Savisanger
444 Heidi Lund Bjerregaard Danmark 1 2023-01-12 Jagtfalk
444 Julie Jonstrup Danmark 1 2023-01-12 Stor Flamingo
444 Susanne Lindskov Corneliussen Danmark 1 2023-01-12 Huskrage
444 Lars Printzlau Danmark 1 2023-01-12 Snegås
444 John Jørgensen Danmark 1 2023-01-12 Islom
444 netanel yarkoni Israel 1 2023-01-12 Baltimoretrupial
444 Gunnar Elkjær Knudsen Danmark 1 2023-01-12 Fløjlsand
444 Marcin Solowiej Polen 1 2023-01-12 Dværgspove
444 yolan Bosteels Belgien 1 2023-01-12 Thorshane
444 Sławomir Karpicki-Ignatowski Polen 1 2023-01-12 Gråand
444 Ivan Jensen Danmark 1 2023-01-12 Knortegås
444 Henrik Kingo Andersen Danmark 1 2023-01-12 Hvidnæbbet Lom
444 Ivan Petric Slovenien 1 2023-01-12 Isfugl
444 Ole Odgaard Danmark 1 2023-01-12 Rødstrubet Lom
Annoncer